Connect with us

Тетекс се засили со Жоглев и со Богдановски

Македонскиот второлигаш Тетекс ги објави првите две засилувања за вториот дел од сезоната.

Тетовскиот клуб го потврди доаѓањето на 22-годишниот Стефан Богдановски од редовите на Кадино. Претходно во кариерата Богдановски го носеше дресот на Борец, Серед и Спартак Трнава, а потекнува од фудбалската школа на Работнички.


Второто засилување за Тетекс доаѓа од Беса. Тоа 23-годишниот напаѓач Владимир Жоглев. Тој претходно настапуваше за Осогово, Победа, Борец и Скопје.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови