Connect with us

Тешка повреда за Кристијан Велиновски во Азербејџан

Македонскиот интернационалец Кристијан Велиновски заработи сериозна повреда во Азербејџан. Фудбалерот на Сумгајт се здоби со скршеница на ногата и го очекува долга пауза од фудбалските терени.

Велиновски денеска во клиниката беше посетен од клупските соиграчи, а утре треба да биде опериран. По операцијата ќе биде познато и колку ќе отсуствува од теренот, но јасно е дека го очекува долг рехабилитациски процес.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови