Connect with us

Тен Хаг: Мора многу да научиме од натпреварот со Галатасарај

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Ерик Тен Хаг, го коментираше ремито 3-3 на неговиот тим против Галатасарај во петтото коло од групната фаза на Лигата на шампионите. Негативниот резултат значително ги намали шансите на „црвените ѓаволи“ за пласман во нокаут фазата на најпрестижниот европски фудбалски турнир.


„Водевме, а потоа наеднаш го загубивме водството. Задоволен сум од начинот на кој игравме. Сепак, морам да го критикувам тимот за нивните дефанзивни перформанси. Не треба толку често да грешиме во тој дел. Мора многу да научиме од овој натпревар. Генерално, многу сум задоволен бидејќи стилот на овој тим е видлив – активен, динамичен и смел. Задоволен сум од играта бидејќи создадовме многу шанси. Сепак, мислам дека се движиме во вистинската насока. Знам дека долгорочно ќе успееме“, изјави Тен Хаг.

Манчестер Јунајтед има само минимални шанси да ја мине групата во ЛШ, а во последното коло на „Олд Трафорд“ ќе го пречека Баерн Минхен.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови