Connect with us

Таневски замина од Академија Пандев

Александар Таневски замина од кормилото на македонскиот прволигаш Академија Пандев. По лошиот старт на првенството и само три освоени бода по пет кола, Таневски одлучи да поднесе оставка. Вчерашниот пораз на „пандевци“ од Борец беше пресуден за заминувањето на младиот стратег.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови