Connect with us

Таневски почна со работа во Академија Пандев: Првиот испит веќе утре против Работнички (ФОТО)

Новиот тренер Александар Таневски денеска го имаше првиот работен ден со составот на Академија Пандев. Во клупската база, тој го одржа првиот тренинг со фудбалерите, а потоа составот отпатува за Скопје каде ќе биде во карантин пред утрешниот меч против Работнички.

Таневски им посака многу здравје на фудбалерите, да ги одбегнуваат повредите и да се фокусираат на предизвиците што претстојат. Очекува многу брзо тимот да излезе од резултатската криза и да го покаже комплетниот потенцијал.     

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови