Connect with us

Струга ТЛ против литванскиот Жалгирис во дебито од квалификациите за ЛШ

Македонскиот фудбалски првак, Струга ТЛ во првото квалификациско коло од Лигата на шампионите ќе се соочи со литванскиот Жалгирис.

Жрепката одреди, Жалгирис кој беше во групата носители да биде домаќин на првиот натпревар, Струга ќе биде домаќин во реваншот.

Воведните натпревари од првото квалификациско коло се закажани за 12/12 јули, а возвратните средби се седу мдена подцна.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови