Connect with us

Струга ТЛ пристигна на Исланд и се надева дека може да ја види групната фаза од КЛ (ФОТО)

Македонскиот фудбалски првак Струга Трим Лум пристигна на Исланд, каде утре ќе го игра реванш мечот од плејоф-колото во Конференциската лига. По првиот меч со Брејдаблик, стружани имаат негатива (0-1), но далеку од тоа дека немаат право да се надеваат на пласман во групите од ова европско натпреварување.


Тимот на Шпетим Дуро да покаже дека имаше слаб ден на првиот дуел. Струга ТЛ попладне ќе го одработи официјалниот тренинг во Копавогур.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови