Connect with us

Струга ТЛ пред квалификациите во ЛШ ќе тестира со Тиквеш, Партизани, Тирана и со Лапи

Македонскиот првак Струга Трим Лум засилено се подготвува за настапот во квалификациите за Лигата на шампионите. Новиот тренер Ќатип Османи ја подготви програмата и засега реализацијата се одвива без проблеми.


Договорени се и четири пријателски натпревари во пресрет на настапите на европска сцена.


Струга ТЛ ќе се тестира против Тиквеш, Партизани, Тирана и Лапи.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови