Connect with us

Струга ТЛ го промовираше Албанецот Делиај како свое прво засилување

Прволигашот Струга Трим Лум го промовираше првото засилување за пролетниот дел од сезоната, албанскиот дефанзивец Фјоралб Делиај.

22-годишниот Делиај, кој игра на десната бековска позиција, доаѓа од албанскиот прволигаш Фљамуртари. Претходно настапувал и за ФК Тирана од чија фудбалска школа потекнува.

Од Струга ТЛ најавуваат засилување и со уште најмалку две квалитетни имиња, еден офанзивец и еден фудбалер за врска.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови