Connect with us

Струга ТЛ го победи Пелистер за крај на зимските подготовки

Фудбалерите на Струга Трим Лум триумфираа против Пелистер со 2-0 на пријателскиот натпревар кој се одигра во Охрид, за крај на зимските подготовките пред стартот на пролетниот дел од сезоната. Стрелци на головите за стружани беа Кочоски и Јахја во второто полувреме.

Стружани денешниот натпревар го почнаа со: Ѓуриќ, Алити, Тафа, Кочоски, Касами, Таири, Цветановски, Рамадани, Кировски, Јахја. Играа уште: Симоновски, Анруши, Осман, Шеји, Делиај, Демај, Мазари, Шаќири.

Струга ТЛ во првото пролетно коло следната недела на домашен терен го пречекува Работнички.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови