Connect with us

Стојанов прозиваше, Беласица стартуваше со летни подготовки

Македонскиот второлигаш Беласица ги стартуваше летните подготовки. Струмичкиот тим под раководство на тренерот Александар Стојанов ќе продолжи со форсирање на млади фудбалери, а целта оваа сезона е висок пласман и обид да се стигне до позициите при врвот.

Во наредните денови Беласица ќе доведе неколку нови засилувања, а ќе биде претставен и планот за одигрување пријателски натпревари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови