Connect with us

Стефан Милосављевиќ повторно е член на Силекс

Српскиот интернационалец Стефан Милосављевиќ е нов фудбалер на Силекс. Тој доаѓа во кратовскиот тим како слободен агент откако му истече договор со Рад.


Милосављевиќ се враќа во Силекс чиј дрес го носеше во 2018 година.


Тој во кариерата играше во многу српски клубови, Нови Пазар, Раднички Ниш, Мачва, Младост, Земун, Борац, Напредак, како и во унгарскиот Путнок.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови