Connect with us

Сите за Вардар – продадени 20.000 билети за спас на националниот миленик

Арената е повеќе од половина продадена. Помината е бројката од 20.000 продадени билети во акцијата „Купи билет за спас на Вардар“ што ја активираа Комити. На две дена пред дерби мечот против Пелистер, ова е нов рекорд на продадени билети за меч во македонскиот шампионат, а и спорт воопшто.    

Досега се продадени 20.000 билети, што значи дека навивачите имаат собрано повеќе од 30.000 евра кои ќе бидат од помош во оваа лоша финансиска ситуација со која се соочува Вардар. 

 
 

Рекорден број на продадени карти на Фудбалски натпревар од 1 МФЛ✔ Рекорден број на продадени карти на било каков домашен…
Posted by Komiti Skopje on Friday, February 12, 2021

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови