Connect with us

Силекс загуби од Колос во Анталија, Борец славеше над Кадино

Силекс го доживеа вториот пораз на подготовките во Анталија, загуби со 2-1 од украинскиот прволигаш Колос. Тимот на Горан Симов имал предност со голот на Бурхан Мустафов во 50. минута, но Украинците со два погодоци во последните десет минути успеале да дојдат до триумфот. Претходно, Силекс загуби и од Нови Пазар.

Борец се подготвува во Македонија, а во третиот контролен меч го победи второлигашот Кадино со 3-2. Стрелци на головите за велешкиот прволигаш беа Лука Трајкоски, Никола Прелчец и Никола Ристески. за Кадино погодија Ивановски и Рамиќ.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови