Connect with us

Силекс се засили со Хрватот Томислав Турчин

Македонскиот прволигаш Силекс доведе уште едно засилување во зимскиот преоден ро. Се работи за хрватскиот интернационалец Томислав Турчин, кој игра по крилните позиции.

Тој доаѓа од хрватскиот тим Сесвете, а бил дел од вториот тим на Динамо Загреб, Ријека, Рудеш, Широки Бријег, Алуминиј…

Силекс се подготвува да замине во Анталија каде ќе ја реализира централната фаза од подготовките.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови