Connect with us

Силекс ја победи Беласица на првиот тест летово, Ренова подобра од Вардар Форино

Македонскиот претставник во Лигата на шампионите, екипата на Силекс со победа ги почна подготвителните натпревари ова лето.

На првиот тест дуел, кратовци триумфираа против повратникот во елитното друштво, Беласица со 0-1. Силекс до победата дојде со погодокот на Тантуровски уште во 5. минута од средбата.

На тест дуел во Гостивар, пак, екипата на Ренова со 2-0 триумфираше против второлигашот Вардар Форино. Стрелци на головите за „гипсарите“ беа Емран Рамадани во 50. минута и Шефит Шефити во 65. минута од натпреварот.

На натпреварот во Велес, Борец ремизираше без голови со кавадаречкиот второлигаш Тиквеш.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови