Connect with us

Силекс е „закон“ на Западот (ФОТО)

Силекс е непобедлив во Втората лига Запад. Тимот на Горазд Михајлов успеа да оствари триумф над Вардар (1-2) и во втората пресметка оваа сезона. Кратовци одолеаја на сите предизвици, покажаа квалитет и на крајот успеаја да зададат решавачки удар за да ги освојат трите бода во големото дерби.

После залужената победа секако следеше и победничко селфи во соблекувалната на комплексот на Фудбалската федерација на Македонија.

Силекс е „закон“ на Западот.

Advertisement

Facebook

Тимови