Connect with us

„Шверцери“ го пречекаа тимот на Шкупи на Блаце (ВИДЕО)

Шкупи е единствениот македонски тим кој победнички го помина првото коло во европските купови. Тимот од Чаир го елиминира косовскиот претставник Лапи и во следната рунда ќе игра против Санта Клара.

По успехот, навивачката група „Шверцери“ го пречека тимот на Шкупи на Блаце со факели и со аплаузи.

Advertisement

Facebook

Тимови