Connect with us

Штутгарт со триумфот над Дармштад се искачи на врвот во Бундес-лигата (ВИДЕО)

Штутгарт продолжи со одлични игри во новата сезона од Бундес-лигата и со триумфот (3-1) над Дармштад се искачи на првата позиција, со 12 бода после пет кола.

Загаду на стартот си постигна автогол во 17.минута за водство на гостите, но само пет минути подоцна израмни Мило.

Гираси ја продолжи одличната голгетерска серија и во 32.минута се погрижи за пресврт, а во финишот постигна и трет гол за Штутгарт, за конечен триумф од 3-1.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови