Connect with us

Шок на „Паркен“: Ериксен падна во бесознание на теренот, го враќаат во живот (ВИДЕО)

Данскиот репрезентативец Кристијан Ериксен падна во бессознание и се бори за живот. Неговото тело лежи неподвижно, а докторите на двете селекции се обидуваат да го анимираат и да го вратат.

Вистински шок на стадионот „Паркен“ во Копенхаген, пред самиот истек на првото полувреме од мечот на ЕВРО меѓу Данска и Финска.

Фудбалерите на двете репрезентации со солзи во очите, мачни сцени на теренот, молк на трибините…Судијата Ентони Тејлор го прекина натпреварот, фудбалерите на двете селекции го напуштаат теренот.

Advertisement

Facebook

Тимови