Connect with us

Шкупи се засили и со Али Адем: Дојдов да ја освоиме титулата

Македонскиот прволигаш Шкупи продолжува да се засилува. Најново име на Чаир  е големиот талент на Вардар, Али Адем, кој направи трансфер во грчкиот прволигаш.

„Среќен сум што дојдов во клуб со голема традиција во нашата земја. Моето доаѓање во овој клуб е поврзано и со амбициите, посакувам да станеме шампиони и да ја вратиме титулата на „Чаир“ која долго време недостасува“, изјави младиот фудбалер од средниот ред.

Али Адем имше одлични настапи за Вардар по што доби понуда од грчкиот клуб Арис. Потпиша повеќегодишен договор, но се враќа во македонското првенство, сега во дресот на Шкупи, во потрага по поголема минутажа.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови