Connect with us

Шкупи ремизираше со Фљамуртари

Фудбалерите на Шкупи ремизираа без голови со косовскиот прволигаш Фљамуртари во првиот пријателски натпревар на стартот од подготовките за пролетниот дел од шампионатот.

На дуелот кој се одигра на игралиштето на комплексот на ФФМ, чаирчани беа подобар противник но не затаија во реализацијата на крајот останувајќи без победа.

Тренерот Ќатип Османи на дуелот против Фљамуртари настапи со следниот состав: Алексовски, Кривањева, Иљази, Ндонг, Стојановски, Исени, Диак, Гуидаби, Алиу, Јусуфи и Бериша.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови