Connect with us

Шкупи ремизираше (2-2) против Оболон во Анталија, Беласица без голови против Њу Старс

Македонскиот прволигаш Шкупи ремизираше (2-2) против Оболон Киев на пријателскиот натпревар во Анталија. Шкупи поведе во втората минута со голот на Адеми, а Оболон се погрижи за пресврт. Сепак,  Бериша во 79. минута го постави конечниот резултат, 2-2.

Беласица одигра меч без голови против третолигашот Њу Старс. Фудбалерите на Беласица очигледно се уште се привикнуваат на системот на работа на Ѓоре Јовановски.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови