Connect with us

Шкупи остана без тренер: Чихат Арслан заминува поради семејни причини

Македонскиот прволигаш Шкупи останува без шеф на стручниот штаб откако турскиот стратег Чихат Арслан мора да го напупти кормилото и да се врати дома во Турција поради семејни причини.

Шкупи истакна дека досегашниот тренер морал да се врати во родниот град за да биде блиску до семејството.

Раководството на тимот од Чаир ќе ја искористи репрезентативната пауза да именува нов шеф на стручниот штаб.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови