Connect with us

Шкупи без победник на мечот со косовска Дрита

Фудбалерите на Шкупи ремизираа без голови на пријателскиот натпревар против косовска Дрита, кој се одигра на стадионот на тренинг центарот на ФФМ.

Чаирчани имаа повеќе можности за погодок на дуелот, но повторно затаи реализацијата.

Шкупи на денешниот натпревар против Дрита настапи во следниот состав: Тулио, Демир, Илјази, Кривањева, Илиески, Бајрами, Билали, Дембо, Сержињо, Мухарем, Јурина.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови