Connect with us

Шкендија закажа четири теста пред квалификациите за ЛШ

Македонскиот првак Шкендија закажа четири пријателски натпревари низ кои тренерот Ернест Ѓока ќе ја провери формата на тимот пред настапот во квалификациите за Лигата на шампионите. Тетовци на 15 јуни ќе го дознаат името на ривалот во првото коло, а ден подоцна ќе тестираат против Приштина на гостински терен.

Втората контрола за тимот на Ѓока ќе биде македонскиот вицепрвак Шкупи на 21 јуни во Охрид, а а четири дена подоцна крај езерото ќе се сретнат и со албанскиот тим Лаци.

На 29 јуни Шкендија во Банско, Бугарија, Шкендија ќе ја има генералната проба пред настапот на европска сцена, а ривал ќе биде бугарскиот тим Софија 1948.

Advertisement

Facebook

Тимови