Connect with us

Шкендија – Работнички и Шкупи – Ак. Пандев се најинтересните двојки во четвртфиналето од Купот

Шкендија против Работнички и Шкупи против Академија Пандев се најинтересните четвртфинални двојки во Купот на Македонија.
Ждрепката во Фудбалската федерација на Македонија сакаше да вкрсти дел од најдобрите македонски екипи, а двете второлигашки екипи во четвртфиналето Брегалница и Лабуништа ќе се соочат меѓу себе. Во последната четвртфинална двојка, Струга Трим Лум ќе игра со Ренова.
Првите натпревари се играат на 4. декември, а реванш натпреварите се играат на 4. март следната година.
КУП НА МАКЕДОНИЈА – ЧЕТВРТФИНАЛЕ
Струга ТЛ – Ренова
Брегалница – Лабуништа
Шкендија – Работнички
Шкупи – Ак. Пандев

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови