Connect with us

Шкендија ја победи Тирана на денешниот тест

Македонскиот прволигаш Шкендија ја оствари втората победа во подготвителниот период. Тетовскиот тим славеше против Тирана со 1-0 на пријателскиот натпревар што се одигра во Радолишта.

Стрелец на победничкиот гол за Шкендија беше младинскиот репрезентативец Решат Рамадани во 89.минута од мечот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови