Connect with us

Шишковски останува во Докса до 2024 година

Македонскиот репрезентативен голман Дамјан Шишковски останува на Кипар и во следните три години. Тој ќе го носи дресот на кипарскиот прволигаш Докса до 2024 година. По одличните игри минатата сезона, раководството на клубот одлучи на Шишковски да му понуди долгорочен договор.

Заедно со него во Докса е и играчот за врска, Душко Трајчевски.

Advertisement

Facebook

Тимови