Connect with us

Шериф или Фола Еш, втор можен ривал на Силекс ако го елиминира Карабах во ЛШ

Македонскиот претставник Силекс ако го елиминира шампионот на Азербејџан, тимот на Карабах, во следната квалификациска рунда од Лигата на шампионите ќе игра против подобриот од дуелот Шериф Тираспол (Молдавија) и Фола Еш (Луксембург).
Силекс во првото коло ќе му гостува во Азербејџан на 18/19 август, а второто квалификациско коло е закажано 25/26 август. Тогаш кратовскиот тим би бил домаќин на средбата, доколку УЕФА не одлучи да се игра на неутрален терен.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови