Connect with us

Саудијците го носат и Н’Голо Канте во тимот на Роналдо

Претставници на Ал-Наср дојдоа во Лондон за да достават понуда до Челси за Н’Голо Канте. Тимот за кој настапува Кристијано Роналдо е подготвен да финансира повеќегодишен договор со 100 милиони евра годишно за Французинот.


Челси, од друга страна, би сакал да го продолжи договорот со Канте, но ќе има голем проблем за тоа.

Канте пристигна во Челси во 2016 година од Лестер, а за лондонскиот клуб одигра 269 натпревари.

Канте би му се придружил на сонародникот Карим Бензема како нова ѕвезда која летово замина во Саудиска Арабија, но би играл во тимот на Ал-Наср.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови