Connect with us

Самп ја продолжи мизеријата на Рома (ВИДЕО)

Сампдорија ја совлада Рома со 2-0 и ја продолжи негативната низа на гостите. Тимот на Фонсека не знае за победа четири кола во Серија А и доживеа дебакл од Манчестер Јунајтед во првиот полуфинален меч од Лигата на Европа.

Адриен Силва во 45.минута ја затресе мрежата на Рома, а Јакуб Јанкто во 66.минута го постави конечниот резултат. Во 72.минута Един Џеко не успеа да реализира пенал.

Сампдорија по овој триумф се наоѓа на деветтата позиција со 45 бода.

Тимови

Advertisement

Facebook