Connect with us

Салах го реши Евертон (ВИДЕО)

Ливерпул успеа да го добие градското дерби со Евертон славејќи на “Енфилд” со 2-0. Мохамед Салах е човекот на одлука.

Египќанецот беше стрелец на двата гола за Ливерпул на овој дуел.

Салах првиот гол го постигна од пенал во 75.минута, а потоа и го потврди триумфот во судиското продолжение.

Евертон од 37.минута играше со фудбалер помалку поради исклучувањето на Ешли Јанг.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови