Connect with us

Роналдо стрела како момче, Португалија оди на ЕВРО 2024 со убедлива победа (ВИДЕО)

Фудбалската репрезентација на Португалија со убедлив триумф над Ирска од 3-0 ќе патува на Европското првенство во Германија. Избраниците на Роберто Мартинез одиграа одличен меч и го оставија зад себе претходниот пораз од Хрватска.


Селекцијата која важи и за еден од фаворитите, одигра одличен меч во Авеиро.
Жоао Феликс донесе водство од 1-0 за Португалија во 18.минута.


Во второто полувреме Кристијано Роналдо беше двоен стрелец. Тој постигна прекрасен гол во 50.минута, а десет минути подоцна погоди уште еднаш.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови