Connect with us

Рома со пресврт до триумф против Сасуоло (ВИДЕО)

Рома оствари важна победа (1-2) на гости против Сасуоло. По ова тимот на Жозе Мурињо се искачи на петтата позиција на табелата со 24 бода.

Сасуоло поведе со голот на Матеус Енрике во 25.минута, но остана со играч помалку во 65.минута кога беше исклучен Болока.

Рома знаеше тоа да го искористи и постигна два гола за триумф. Пауло Дибала во 76.минута го израмни резултатот, а Расмус Кристенсен шест минути подоцна се погрижи за пресврт.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови