Connect with us

Ренова и Струга ТЛ ремизираа на првиот тест во Охрид

Ренова и Струга Трим Лум ремизираа (1-1) на првиот пријателски натпревар пред стартот на новата сезона.

„Гипсарите“ во првиот пријателски натпревар за време на подготовките покрај Охридското езеро, на стадионот на СРЦ „Билјанини извори“ поведоа со голот на Аљуш Гавазај уште во 16. минута од средбата.

Стружани израмнија со погодокот на Лена во 87. минута од средбата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови