Connect with us

Реми за Лајпциг, Елмас доби 25 минути (ВИДЕО)

Лајпциг одигра 2-2 на гости против Аугсбург, а може да жали за триумфот со оглед дека Лоис Опенда не реализира пенал во 81.минута од мечот. Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас влезе како резерва во второто полувреме менувајќи го Дани Олмо во 68.минута.

Тиц донесе водство за Аугсбург, а израмни Опенда во 39.минута.

Бењамин Шешко во 52.минута се погрижи за пресврт, но, сепак, Аугсбург дојде до бод со голот на Ермедин Демировиќ во 60.минута.

Ајнтрахт Франкфурт и Бохум одиграа 1-1, додека Хајденхајм славеше на гости против Вердер со 1-2.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови