Connect with us

Реал Мадрид ги обнови преговорите со Алфонсо Дејвис

Шпанскиот Реал Мадрид ќе ги обнови преговорите за привлекување на Алфонсо Дејвис по завршувањето на учеството на Канада на турнирот Копа Америка, тврди шпанскиот весник „АС“. Раководството на Реал не се откажува од намерата да ги обезбеди услугите на 23-годишниот играч уште во летниот трансфер прозорец, наместо да го чека крајот на неговиот договор со Баерн Минхен во 2025 година.

И покрај плановите на мадридскиот клуб да го обнови договорот на Ферлан Менди во наредните недели, „АС“ открива дека се подготвуваат и за нови разговори со претставниците на канадскиот репрезентативец.


Претставувањето на Алфонсо Дејвис во САД се следи внимателно, а надежите на Реал Мадрид се дека тој би можел да учествува уште во претсезонската турнеја на тимот, која ќе започне подоцна овој месец.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови