Connect with us

Работнички убедливо ја победи Воска Спорт

Работнички го победи второлигашот Воска Спорт со 4-0 на денешниот пријателски натпревар во Охрид.

Водството за „романтичарите“ го донесе Анес Рушевиќ во првиот дел, а во второто полувреме стрелци беа и Никола Величковски, Николче Шаркоски и Мухамед Елмас.

Со ова Работнички ги заокружи подготовките во Охрид.

Македонија ЃП загуби од Инхулец со 0-1 на подготовките во Анталија.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови