Connect with us

Работнички убедлив на тестот против Охрид

Работнички во пријателски натпревар го победи Охрид Лихнидос со 3-0.


Двоен стрелец во првото полувреме беше Анес Рушевиќ, а конечниот резултат го постави капитенот на „романтичарите“, Крсте Велкоски.


Следниот тест за Работнички ќе биде дуелот против Воска Спорт на 6.февруари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови