Connect with us

Промашувањето на годината доаѓа од ЛШ (ВИДЕО)

Севилја и Салцбург одиграа 1-1 во меч на кој имаше дури четири пенали, а шпанскиот тим остана со играч помалку. Но, сето тоа не го одбележа овој дуел. Промашувањето на годината го има Оумар Солет, кој во 57.минута не успеа да погоди буквално празен гол.

Advertisement

Facebook

Тимови