Connect with us

Проблемите на Тимо Вернер со повредата се сѐ поголеми

Лајпциг ќе биде без напаѓачот Тимо Вернер подолго од првично предвиденото поради проблем со адукторот, јави ДПА.


„Проблемите стануваат сѐ поголеми“, изјави тренерот Марко Росе на прес-конференција.

Вернер веќе пропушти три натпревари овој месец, вклучувајќи го и натпреварот од Лигата на шампионите против Манчестер Сити во вторникот, а нема да биде достапен за дуелот од Бундес-лигата против Хајденхајм в сабота.

Не е јасно колку долго напаѓачот ќе паузира.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови