Connect with us

Премиерот Ковачевски му подари македонски фудбалски дрес на Дерек Шоле

Премиерот Димитар Ковачевски го пречека советникот на Стејт департментот, Дерек Шоле и во владата му подари дрес на македонската фудбалска репрезентација.

„Топло добредојде за Дерек Шоле денеска на средба во Скопје. Нашето силно стратешко партнерство со САД е од голема важност во годината која ни претстои, а која е исполнета со предизвици и кај нас, но и глобално. За овие предизвици, но и за многу други теми ќе разговараме на денешните средби“, напиша Ковачевски на Фејсбук.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови