Connect with us

Португалците пресилни за Израел, Роналдо се посрамоти од слободен удар (ВИДЕО)

Европскиот првак Португалија зема залет за Европското првенство. Го совлада Израел со 4-0, но не блескаше. Бруно Фернандеш даде два гола, Кристијано Роналдо исто така се запиша меѓу стрелците, но имаше и еден тотално неуспешен слободен удар кој стана вирален хит на интернет.

Погоди и Жоао Кансело за убаво расположение во португалскиот состав пред стартот на ЕВРО.

Advertisement

Facebook

Тимови