Connect with us

Пелистер убедливо славеше против Охрид (4-0)

Фудбалерите на Пелистер со убедлива победа го заокружија третиот пријателски натпревар ова лето, триумфирајќи на домашен терен против второлигашот Охрид со 4-0.

На дуелот кој се играше на „Тумбе кафе“, Пелистер беше многу подобар противник од охриѓани. До водство домашните дојдоа во 25. минута со евро-голот на Танушев, а Кочоски директно од слободен удар ја затресе и гредата од голот на охриѓани во првото полувреме. Во вториот дел следеа уште три погодоци на „зелените“.

На претходниот пријателски натпревар „пелистерци“ во Охрид загубија од Работнички со 0-2.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови