Connect with us

Пелистер остана без Борјан Пановски

Македонскиот второлигаш Пелистер останува без дефанзивецот Борјан Пановски за подолг период. Тој во текот на вчерашниот период имаше операција на коленото и сега го очекува подолг рехабилитациски процес.

“Клубот му посакува брзо закрепнување и враќање на теренот уште подобар”, соопштија од Пелистер.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови