Connect with us

Пелистер го доведе Ерен Парталко од Вардар

Македонскиот второлигаш Пелистер успеа да го доведе младиот офанзивен играч за врска од Вардар, Ерен Парталко. 20-годишниот играч е најновиот кој заминува од „црвено-црните“ редови, каде очигледно дека има големи финансиски проблеми.


Парталко, покрај за Вардар, нстапуваше и за младинскиот тим на Академија Пандев.

Новиот тренер на Пелистер, Бобан Бабунски, заедно со раководството се обидува да го екипира тимот за вториот дел од сезоната во Втората лига.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови