Connect with us

„Пандевци“ минимално поразени од Младост Добој

Фудбалерите на Академија Пандев загубија од премиерлигашот од БиХ, Младост Добој Какањ во шестиот пријателски натпревар на подготовките во Анталија.

„Пандевци“ одиграа квалитетен натпревар не реализирајќи неколку 100% шанси за погодок, па на крајот мораа да се помират со минимален пораз од 0-1. Босанците до триумфот дојдоа со голот на Хирош во 36. минута од средбата.

Академија Пандев натпреварот го започна со Чубраковиќ, Илиев, Гранчов, Костов, Донов, Темелков, Николов, Стојкоски, Крстовски, Велиновски и Басрак.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови