Connect with us

Окафор му донесе триумф на Милан на „Олимпико“ (ВИДЕО)

Милан успеа да го победи Лацио на „Олимпико“ со 0-1 и со 56 бода сега се доближи само на еден бод негатива до второпласираниот Јувентус.

Лацио во 57.минута остана со фудбалер помалку поради исклучувањето на Лука Пелегрини, а тоа на крајот можеби се покажа и како клучен фактор за да го загуби мечот.

Рафаел Леао во 75.минута постигна гол кој не беше признат по реакција на ВАР, но затоа Ноа Окафор погоди за триумф во 88.минута од дуелот.

Во судиското продолжение, Лацио остана со уште двајца играчи помалку, бидејќи во нервозата црвени картони добија и Марушиќ и Гендузи.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови