Connect with us

Нуно Еспирито Санто го сака Адама Траоре во Тотенхем

Англискиот премиерлигаш Тотенхем ќе се обиде да го доведе Адама Траоре. Новиот менаџер Нуно Еспирито Санто одлично ги познава неговите квалитети од Вулверхемптон и сака повторно да соработува со него и во Лондон.

„Спарс“ се подготвени да платат 35 милиони евра за неговиот трансфер. За Траоре сериозен интерес покажува и Лидс Јунајтед кој сака да го реализира најскапиот трансфер во клупската историја токму за да го доведе Траоре во тимот.

Тотенхем мора да бара алтернативни решенија за засилување на навалната линија со оглед дека најверојатно ќе го загуби најдобриот фудбалер Хари Кејн ова лето. Тој има намера да го напушти клубот и да се пресели во Манчестер Сити.

Advertisement

Facebook

Тимови